Doorgeven giften, wijziging vermogen en aanschaf auto

Wijzigt er iets in uw vermogen? Ontvangt u een gift? Of koopt u een auto? Dan moet u dit doorgeven aan de RSD.  

Giften

Een gift is iets wat u gratis krijgt. Dit kan geld zijn of spullen, of iemand die voor u een deel van uw kosten betaalt. U krijgt de gift van iemand of van een organisatie die dat graag aan u wil geven. U hoeft er niets voor te doen, en u hoeft het ook niet terug te betalen.  

Heeft iemand voor u betalingen gedaan, bijvoorbeeld een rekening betaald of boodschappen gegeven? U bespaart daarmee op uw totale kosten. Wij noemen dit besparingen. Het totaal aan giften en het totaal aan besparingen bij elkaar opgeteld, is het totaalbedrag giften.

Wanneer u één of meerdere giften krijgt of kostenbesparingen heeft, worden deze giften en/of kostenbesparingen tot een totaalbedrag van € 1.200,- per kalenderjaar niet in mindering gebracht op uw uitkering. U moet zelf bijhouden welke bedragen u heeft ontvangen. Heeft u in de loop van het kalenderjaar al € 500,- ontvangen, geef dit alvast door aan de RSD. U kunt dit formulier dus ook meerdere keren per jaar gebruiken. De RSD houdt het totaalbedrag bij. Vul het bedrag van de gift of de waarde van de ontvangen goederen of diensten in op het formulier Doorgeven giften, wijziging vermogen en aanschaf auto. U vult dit formulier in in de maand waarin u de gift heeft ontvangen. U logt in met uw DigiD. 

Gehighlighte tekst: Als u een Ioaw- of Ioaz-uitkering ontvangt, is dit voor u niet van toepassing.

Wijzigingen in uw vermogen

Heeft u een erfenis of schenking ontvangen? Of is er een boedelscheiding waardoor u geld ontvangt? Of heeft u een prijs gewonnen in de loterij? Dan kan dat van invloed zijn op uw uitkering.

Heeft u door deze wijziging te veel vermogen? Dan moet u het meerder eerst ‘opeten’. Dat wil zeggen dat u eerst uw eigen geld (vermogen) moet gebruiken om de kosten voor levensonderhoud en uw vaste lasten te betalen.

U moet een bewijs uploaden van de wijziging in uw vermogen.  

Heeft u vragen over een wijziging in uw vermogen? Neem dan contact op met uw inkomenscoach van de RSD.

Lees hoe u uw vermogen berekent.

Aanschaf auto

De aanschaf van een auto moet u ook doorgeven. De handelswaarde van een auto, boven € 4.500 wordt meegeteld bij uw vermogen. De hoogte van het vermogen kan van invloed zijn op het recht op uitkering. De RSD kan onderzoeken hoe u de auto heeft betaald. 

U moet een kopie van het kentekenbewijs uploaden. 

Via de website (online aanleveren)

  • Gebruik de knop 'Doorgeven' op deze pagina 
  • Log in met uw DigiD
  • Vul het online formulier in en upload alle bewijsstukken
  • Wanneer u een e-formulier invult, dan is de DigiD uw handtekening
  • Bent u getrouwd of samenwonend? Dan moet uw partner zijn of haar achternaam en geboortedatum invullen

Via het papieren formulier

  • Kom naar de RSD in Zevenaar. 
  • Vraag bij de balie naar het formulier Giften-Vermogen-Auto
  • Vul het formulier in en zet uw handtekening op het formulier
  • Lever het formulier met alle bewijsstukken in bij de RSD-balie
  • Formulieren zonder handtekening nemen wij niet behandeling
  • Bent u getrouwd of samenwonend? Dan moet uw partner dit formulier ook ondertekenen

Wijzigingen of inkomsten doorgeven

Wilt u wijzigingen doorgeven in uw gezinssituatie? Of een ander bankrekeningnummer, telefoonnummer, of e-mailadres? Gebruik dan het wijzigingsformulier.

Heeft u inkomsten uit werk, uitkering en/of teruggave van de belastingdienst? Gebruik dan het inkomstenformulier?